Nedelja – Dirka

Marquez v zadnjem krogu ugnal Vinalesa
27.10.2019 09:47 Artur Švarc

Svetovni prvak je dobil tudi Avstralijo, potem ko je v zadnjem krogu padel Vinales.

Vinales in Marquez sta dirko začela iz prve vrste, a slab štart je pomenil, da se je v vodstvo mimo vseh izstrelil Valentino Rossi in svojo 400. dirko začel z vodstvom. Sledila sta mu Cal Crutchlow in Andrea Iannone.

V drugem ovinku je na široko zapeljal Quartararo in se znašel točno na poti Petruccija, ki je padel, Italijan pa je priletel v zadek Yamahe in Francoza sklatil po tleh.

Rossi je ostal v vodstvu tri kroge, potem pa ga je prehitel Crutchlow, Rossi pa je hitro začel padati po razpredelnici. Crutchlow je potem vodil nekaj krogov, dokler ga v 10. krogu ni prehitel Vinales, ki je pred tem opravil še z Marquezom in Iannonejem.

Marquez mu je sledil in dvojec je vodil preostalih 17 krogov dirke, potem pa je Hondin dirkač v zadnjem krogu na ciljni ravnini Marquez zlahka prišel pred Yamaho. Vinales je načrtoval povratni napad, a je stresel svojo Yamaho pri spustu z Lukey Heights in tam, kjer je Marquez odvil desno, oddrsel v pesek. Marquez je tako zmagal še enajstič letos pred Cruthchlowom in Millerjem, ki je presenetljivo prišel na stopničke po padcu Vinalesa prav na domači dirki. Pred četrtim Bagnaio je imel le pol sekunde prednosti. Tako Francesco Bagnaia kot Joan Mir na petem sta slavila najboljšo uvrstitev v svoji prvi sezoni v kraljevem razredu.

Iannone je Aprilio pripeljal na šesto mesto, sedmi je bil Dovizioso in osmi Rossi.

Zarco je na svoji prvi dirki za Hondo osvojil 13. mesto, Jorge Lorenzo pa je bil prepričljivo zadnji z minuto zaostanka za Marquezom in več 40 sekund za Zarcojem. Tudi 15., Syahrin jeimel pred njim 22 sekund prednosti.